Tento web používá soubory cookies potřebné pro jeho fungování a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.  

Souhlasím

Doporučujeme naše další e-shopy:

Luxusní nože

Luxusní holení

Luxusní pera

Historie a součastnost značky Zippo

Historie

Společnost Zippo byla založena v Bradfordu v Pensylvánii v roce 1932, kdy se George G. Blaisdell rozhodl vytvořit zapalovač, který by dobře vypadal a měl jednoduché použití. Blaisdell získal práva na rakouský zapalovač odolný proti větru, který měl odnímatelný vršek, a přetvořil jej podle svých vlastních požadavků.

 

Vytvořil obdélníkový kryt, připojil víčko se svařovaným pantem ve spodní části a knot opatřil ochranným krytem proti větru. Blaisdellovi se líbilo znění názvu jiného nového produktu - zipper (= zip, zdrhovadlo), proto svůj nový zapalovač pojmenoval „Zippo“ a zaštítil ho doživotní zárukou.


Současnost

Společnost Zippo od svého založení v r. 1932 vyrobila více než 325 miliónů zapalovačů odolných proti větru. Kromě vylepšení kolečka nad kamínkem a úprav povrchu zůstal prakticky Blaisdellův originální design nezměněn dodnes. Doživotní záruka, která provází každý Zippo zapalovač stále zajišťuje, že „It works or we fix it free™“ (= “Funguje nebo jej opravíme zdarma“).

 

Ačkoliv je zapalovač odolný proti větru nejoblíbenějším Zippo výrobkem, Zippo udělalo první krok ke zpestření sortimentu v r. 1962 představením flexibilního ocelového kapesního svinovacího metru. Úspěch tohoto výrobku vedl Zippo k rozšíření řady výrobků až do nynější nabídky svinovacích metrů, kapesních nožů, spon na peníze, psacích potřeb a spon na klíče. Nejnovějším výrobkem je víceúčelový zapalovač pro široké použití. Veškeré toto zboží může být potištěno firemními logy nebo značkami.

 

Zippo rozšířilo provoz prodeje národně i mezinárodně do široké sítě obchodních zástupců. Ve více než 120 zemích na celém světě se Zippo stalo synonymem Americké výrobní kvality a zručnosti.

 

Zippo zapalovač se těší rozšířené a záviděníhodné pověsti jako sběratelská cennost. Společnost vydává „Zippo Lighter Collectors’ Guide“ (= Sběratelský průvodce Zippo zapalovači), obsahující vyobrazení zapalovačů a popis jednotlivých sérií, jakož i vysvětlivky kódu, který se nachází na spodní straně každého Zippo zapalovače. Kluby sběratelů Zippo zapalovačů vznikly v Anglii, Itálii, Švýcarsku, Německu, Japonsku a v USA. Zippo také sponzoruje svůj vlastní sběratelský klub - Zippo Click.

GOPAY
Heureka